Clean Philippines: Solution for the Waste Pollution

21.-25. listopadu 2022: Manila, Davao, Cebu – Filipíny

Velvyslanectví České republiky v Manile ve spolupráci s českým odpadářským klastrem WASTen, z.s. uspořádalo v Manile, Davau a Cebu sérii konferencí o nakládání s pevným odpadem, které mají pomoci hledat řešení hrozící odpadové krize v zemi.

První ze série konferencí se konala dne 21. 11. v Makati City kdy členové klastru WASTen, z.s., představili filipínským zúčastněným stranám sídlícím v Manile české technologie a postupy v oblasti nakládání s pevnými odpady.

Prezentace se konkrétně zaměřily na technologie přeměny odpadu na energii a na přeměnu plastového odpadu na materiál podobný betonu. Zúčastněnými firmami za klastr WASTen byly: Enress, s.r.o., Via Alta, a.s. a Essence Line, s.r.o.

Velvyslankyně ČR Jana Šedivá-Trejbalová mezitím během svého uvítacího projevu potvrdila závazky České republiky úzce spolupracovat s Filipínami v různých oblastech, včetně nakládání s pevným odpadem. Po této akci se zástupci českého velvyslanectví v Manile a klastr WASTen z.s. vydali ve středu 23. listopadu do Davaa a v pátek 25. listopadu do Cebu.