Doprovodná podnikatelská mise místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Skopečka na Filipínách

13.-17. únor 2023: Manila, Davao, Panglao – Filipíny

Dne 13.-17 února se zástupci klastru WASTen a Hospodářské komory zúčastnili doprovodné mise místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Skopečka na Filipínách.

Mise obsahovala dvě podnikatelská fóra s filipínskými podniky, dvoustranná jednání firem a rozhovory se zástupci místních úřadů a samospráv. Delegaci vedl viceprezident Hospodářské komory Michal Štefl. Tuzemské podniky přímo na Filipínách podpořil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček, kterého podnikatelská delegace do této země doprovodila na jeho oficiální návštěvu s Hospodářským výborem Poslanecké sněmovny.

V pondělí 13. 2.  a v úterý 14. 2. proběhly individuální jednání klastru s firmami. První podnikatelské fórum a networking se konal ve středu 15. 2. dopoledne. V tentýž den delegace odletěla do třetího nejlidnatějšího města Filipín Davaa s více než 1,7 miliony obyvateli, kde podnikatelé hovořili se zástupci místní samosprávy o možnostech obchodní spolupráce. Město slouží jako hlavní obchodní, logistické a průmyslové centrum. Po čtvrtečním podnikatelském fóru se podnikatelská delegace přesunula na ostrov Panglao, kde navštívíla vodní elektrárnu společnosti Bohol Electric Cooperative.

Dvacetičlennou podnikatelskou delegaci tvořily podniky orientující se na vývoj a výrobu technologií pro ekologickou likvidaci a recyklaci plastů, třídění a zpracování komunálních odpadů a průmyslovou ekologii.

Tato mise byla pro klastr úspěšnou z hlediska navázání nových a posílení stávajících kontaktů. Díky této cestě věříme v přetrvávající obchodní vztahy mezi českou a filipínskou stranou.